FAC 4V-XT3020
Fixed price plus VAT
Year of construction
2012
Condition
Used
Location
Wijchen Netherlands
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
Stacker FAC 4V-XT3020
more Images
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
FAC 4V-XT3020
Machine data
Machine type:
Stacker
Manufacturer:
FAC
Model:
4V-XT3020
Year of construction:
2012
Condition:
used
Operating hours:
325 h
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
Havenweg 6, 6603AS Wijchen, Nederland Netherlands
Call
Technical details
Lifting height:
3,020 mm
Fuel type:
electric
Mast type:
duplex
Fork length:
1,000 mm
Total height:
2,180 mm
Total length:
2,050 mm
Total width:
1,810 mm
Color:
grey
Reference number:
WKH9.308
Update:
Description
Empty weight: 2.200 kg
Lifting capacity: 2.000 kg
- Details:
- └ Description: Four Way
- Year: 2012
- Documentation available: Yes
- CE marking present: Yes
- CE certificate present: No
- Serial number: 4V-XT 3020
- Operating hours: 325
- Type: Pedestrian stacker
- Lifting capacity: 2000kg
- Lifting height: 3020mm
- Overhead clearance: 2180mm
- Free lift: 0mm
- Fork length: 1000mm
- Fork width: 1200mm
- Options: Breedspoor
- Mast: Duplex
- Inspection valid until: 02-2026
Gedpfox Srwljx Agpjit
- Drive: Electric
- Brand/Type: Hawker 3PZs315
- Capacity: 315Ah
- Battery voltage: 24V
- Transport dimensions: 2050mm x 1810mm x 2180mm (l x w x h)