Hangcha CPCD50XXW–99BN
ONO plus VAT
Year of construction
2023
Condition
Used
Location
Jüterbog Germany
Diesel Forklift Hangcha CPCD50XXW–99BN
more Images
Hangcha CPCD50XXW–99BN
Hangcha CPCD50XXW–99BN
Hangcha CPCD50XXW–99BN
Hangcha CPCD50XXW–99BN
Hangcha CPCD50XXW–99BN
Hangcha CPCD50XXW–99BN
Hangcha CPCD50XXW–99BN
Hangcha CPCD50XXW–99BN
Hangcha CPCD50XXW–99BN
Machine data
Machine type:
Diesel Forklift
Manufacturer:
Hangcha
Model:
CPCD50XXW–99BN
Year of construction:
2023
Condition:
used
Operating hours:
219 h
Price & Location
ONO plus VAT
Rental:
is possible
Seller location:
Im Grund 6, 14913 Jüterbog, Germany Germany
Call
Technical details
Empty load weight:
7,510 kg
Lifting height:
4,700 mm
Free lift:
1,125 mm
Mast type:
triplex
Construction height:
2,385 mm
Fork length:
1,200 mm
Fork carriage width:
1,250 mm
Drive type:
Diesel
Load capacity:
5,000 kg
Construction width:
1,460 mm
Reference number:
D1744
Update:
Description
Diesel forklift
Load center: 500
Fork width: 150 mm
Fork thickness: 50 mm
ISO class: ISO class 3 = 2,500 - 4,999 kg
Mast type: Triplex
Transmission: Hydrodynamic
Condition: As good as new
Technical condition: New
Front tires Type: Superelastic
Gjdpfjt Dd N Iex Agpoit
Front tires Size: 300 - 15
Front tires Condition: 80 - 100%
Rear tires Type: Superelastic
Rear tires Size: 7.00 - 12
Rear tires Condition: 80 - 100%