Bauer SK25-90L14B
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Gear motor 1.5 kW 57 rpm Bauer SK25-90L14B
more Images
Bauer SK25-90L14B
Bauer SK25-90L14B
Bauer SK25-90L14B
Bauer SK25-90L14B
Bauer SK25-90L14B
Machine data
Machine type:
Gear motor 1.5 kW 57 rpm
Manufacturer:
Bauer
Model:
SK25-90L14B
Condition:
used
Price & Location
Fixed price plus VAT
Seller location:
Stahlstraße 37, 26215 Wiefelstede, Germany Germany
Description
Gear motor, electric motor, three-phase motor, electric gear motor
Gbjdpfxocitlno Abmol
-Speed: 57 rpm
-Power: 1.5 kW
-Construction: B3
-Diameter shaft: 30 mm
-Protection class: IP 54
-Brake
-Dimensions: 640/240/H230 mm
-Weight: 41 kg
Seller
Registered since: 2002
12,954 listings online
Trustseal icon
Call
Send inquiry
Countryus
Germany
Austria
Switzerland
United States
United Kingdom
France
Belgium
Spain
Mexico
Italy
Netherlands
Poland
Russian Federation
Belarus
Ukraine
Estonia
Turkey
New Zealand
Ireland
Czech Republic
Denmark
Finland
Sweden
Norway
Luxembourg
Greece
Lithuania
Latvia
Iceland
Portugal
Brazil
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Romania
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Macedonia
Bosnia and Herzegovina
Israel
Egypt
Morocco
India
Indonesia
South Korea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
China (People's Republic of China)
Taiwan
Iran
Bangladesh
The inquiry could not be sent. Please try again later.
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Gear motor 3 kW 5.3 rpm Nord Getriebebau SK.63 IEC 100
more images
Germany Wiefelstede
785 km
Gear motor 3 kW 5.3 rpm
Nord GetriebebauSK.63 IEC 100
Certified Dealer
Listing
Gear motor 1.4 kW 50 rpm VEM ZG3KMRa80G4
Germany Wiefelstede
785 km
Gear motor 1.4 kW 50 rpm
VEMZG3KMRa80G4
Certified Dealer
Geared motor 0.55 kW 40 rpm VEM ZG2 BPRE 71 K 4
Geared motor 0.55 kW 40 rpm
VEMZG2 BPRE 71 K 4
Gear motor 0.75 kW 40 rpm VEB BMRZB71G4MBRB
Wiefelstede
786 km
Gear motor 0.75 kW 40 rpm
VEBBMRZB71G4MBRB
Gear motor 0.75 kW 46 rpm Blecher K80B-4
Wiefelstede
786 km
Gear motor 0.75 kW 46 rpm