EP MA-AL19F100-4A
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede Germany
Electric motor 0.75 kW 1390 rpm EP MA-AL19F100-4A
more Images
EP MA-AL19F100-4A
EP MA-AL19F100-4A
EP MA-AL19F100-4A
EP MA-AL19F100-4A
Machine data
Machine type:
Electric motor 0.75 kW 1390 rpm
Manufacturer:
EP
Model:
MA-AL19F100-4A
Condition:
good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
Location:
26215 Wiefelstede, DE Germany
Description
electric motor, three-phase motor
Gbodpfoghm U Rox Abmjl
-Power: 0.75 kW
-Speed: 1390 rpm
-Shaft diameter: 19 mm
-Design: B5
-Protection class: IP 54
-Weight: 10 kg
Seller
Registered since: 2002
12,975 listings online
Trustseal icon
Call
Send inquiry
Countryus
Germany
Austria
Switzerland
United States
United Kingdom
France
Belgium
Spain
Mexico
Italy
Netherlands
Poland
Russian Federation
Belarus
Ukraine
Estonia
Turkey
New Zealand
Ireland
Czech Republic
Denmark
Finland
Sweden
Norway
Luxembourg
Greece
Lithuania
Latvia
Iceland
Portugal
Brazil
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Romania
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Macedonia
Bosnia and Herzegovina
Israel
Egypt
Morocco
India
Indonesia
South Korea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
China (People's Republic of China)
Taiwan
Iran
Bangladesh
The inquiry could not be sent. Please try again later.
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Electric motor 2.2 kW 930 rpm ABM SB5/2.D1/112MaR-6
more images
Germany Wiefelstede
785 km
Electric motor 2.2 kW 930 rpm
ABMSB5/2.D1/112MaR-6
Certified Dealer
Listing
Electric motor 5.5 kW 1450 Rpm Lammers 7AA 132 S-04
Germany Wiefelstede
785 km
Electric motor 5.5 kW 1450 Rpm
Lammers7AA 132 S-04
Certified Dealer
Electric motor 0.12 kW 1375 Rpm Loher ENCV-063BG-04A
Wiefelstede
786 km
Electric motor 0.12 kW 1375 Rpm
LoherENCV-063BG-04A
Gear motor 1.5 kW 75 rpm Loher AL 90LA-4
Gear motor 1.5 kW 75 rpm
LoherAL 90LA-4
Electric motor 1.35 kW 1410 Rpm Loher ENCV-100LB-04A
Wiefelstede
786 km
Electric motor 1.35 kW 1410 Rpm