HANGCHA CPD25-XD6-SI21 Elektro-Stapler
Fixed price plus VAT
Year of construction
2023
Condition
Used
Location
Legden Germany
Front loader forklift HANGCHA CPD25-XD6-SI21 Elektro-Stapler
more Images
Machine data
Machine type:
Front loader forklift
Manufacturer:
HANGCHA
Model:
CPD25-XD6-SI21 Elektro-Stapler
Year of construction:
2023
Condition:
used
Operating hours:
70 h
Price & Location
Fixed price plus VAT
Seller location:
Industriestr. 2, 48739 Legden, Germany Germany
Call
Technical details
Load capacity:
2,500 kg
Lifting height:
5,000 mm
Fuel type:
electric
Construction height:
2,366 mm
Equipment:
head guard
Description
* Load capacity: 2,500 kg
* Load center: 500 mm
* Lift height: 5,000 mm
* Free lift: 1,595 mm
* Overall height: 2,366 mm
* Drive: Electric
* Fork dimensions (LxWxT): 1,220 x 100 x 45 mm
* Fork carriage width: 1,038 mm
* Battery capacity: 80 / 202 VAh
* Drive motor power: 11 kW
* Lift motor power: 21 kW