type: Abel HMD-G-50-500
Flow rate: max. 50 m³/h
Gbodpod Ey I Esfx Abmsl
Discharge pressure: 15 bar
Motor: 30 KW, 400 V, 50 Hz, 1500 rpm,
- with blower :
The pump is controlled via frequencly converter.:
type: Abel HMD-G-50-500
Flow rate: max. 50 m³/h
Gbodpod Ey I Esfx Abmsl
Discharge pressure: 15 bar
- with blower :
Seller
Note: Register for free or log in, to access all information.
Registered since: 2013
175 listings online
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 2855 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Voerde
791 km
Piston hydraulic membrane pump REWA ABEL
ABELHMD-G-50-500
ABELHMD-G-50-500
Listing
Hedel
701 km
Crane
ScaniaG450 8x4 triple, PALFINGER PK92002 (92tm) FLYJI...
Voerde (Niederrhein)
791 km
HMD-G-50-500
ABELHMD-G-50-500
ABELHMD-G-50-500
Voerde
ABELHMD-G-50-500
ABELHMD-G-50-500
Piston diaphragm pump, feeding pump
AbelHMD-G-50-0500
AbelHMD-G-50-0500
ABELHMD-G-50-500
ABELHMD-G-50-500
ABELHMD-G-50-500
ABELHMD-G-50-500
Sinsheim
1,079 km
High Pressure Pump
Abel (55 kW)PC57.1
Abel (55 kW)PC57.1