D0800450L40170
Hydraulic cylinder
GSL German Standard Lift
D0800450L40170
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Wiefelstede
Machine data
- Machine type:
- Hydraulic cylinder
- Manufacturer:
- GSL German Standard Lift
- Model:
- D0800450L40170
- Condition:
- good (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- 26215 Wiefelstede, Deutschland
- A4665717
- Reference number:
- Update:
Description
Hydraulic cylinders, support cylinders, hydraulic rams, pressure rams
-Piston rod: Ø 45 mm
-Stroke: 170 mm
-Total length: retracted 580 mm
-Admission: hole Ø 40 mm
Gbedpfx Abjfrpnzjmjl
-Ideal for building a hydraulic press
-Number: 2 pieces
-Price: per piece
-Dimension: 580/95/H125 mm
-Weight: 16.9 kg
-Piston rod: Ø 45 mm
-Stroke: 170 mm
-Admission: hole Ø 40 mm
Gbedpfx Abjfrpnzjmjl
-Number: 2 pieces
-Price: per piece
-Dimension: 580/95/H125 mm
-Weight: 16.9 kg
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 4402 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Hergensweiler
1,254 km
Welding turn table, high adjustable
ProtecKT 600 HV
ProtecKT 600 HV
Listing
Hergensweiler
1,254 km
ProtecKT 5000 HV
ProtecKT 5000 HV
Cuggiono
Vertical machining center
AWEABM-1200-II
AWEABM-1200-II
Bergatreute
Low-speed chipper with horizontal feed
Hera
Hera
Neckartailfingen
Overband magnet Block magnet Magnetic plate
mütekHawk-Eye
mütekHawk-Eye
Miechucino
TR 800 LIGNUMA circular sawmill
LIGNUMATR 800
LIGNUMATR 800
Wiefelstede
785 km
Gear motor 7.5 kW 203 rpm