VRU-15-100-30 H2,8
Ventilator High pressure fan
HD
VRU-15-100-30 H2,8
Fixed price plus VAT
Location
Bitburg
Machine data
- Machine type:
- Ventilator High pressure fan
- Manufacturer:
- HD
- Model:
- VRU-15-100-30 H2,8
- Year of construction:
- 1990
- Condition:
- excellent (used)
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- Südring 37, 54634 Bitburg, Deutschland
Description
High pressure fan, dust extraction fan, pressure fan, vacuum fan, high pressure fan
VRU 15-100-30H2.8
Condition: Used
Drive motor: 3.5 kW
p1:1.15kg/m3
Speed: 2880 rpm
Volume output: 0.315m³/s
Pressure point:62 mbar
Gijdevlz Arepfx Agpot
Connection input: Ø 100mm
Connection output: Ø 100mm
Dimensions:
1000x600x700 mm
Mass: 180 kg
Location: from stock 54634 Bitburg
- immediately available -
The listing was translated automatically. Translation errors are possible.
VRU 15-100-30H2.8
Condition: Used
Drive motor: 3.5 kW
p1:1.15kg/m3
Speed: 2880 rpm
Volume output: 0.315m³/s
Pressure point:62 mbar
Gijdevlz Arepfx Agpot
Connection input: Ø 100mm
Connection output: Ø 100mm
Dimensions:
1000x600x700 mm
Mass: 180 kg
- immediately available -
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 6561 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Dinkelscherben
1,242 km
Flat conveyor belt FDA food compliant
die magnetrofis GmbH & Co. KGFlachförderband FDA
Listing
Tata
1,725 km
Gas heat pump air conditioning VRF
Panasonic ECO G VRF"Sanyo" Kühll: 56 kW Heizl:67 kW
Berlin
Printing Machine
CEFLAPIXART 16/4/UV
CEFLAPIXART 16/4/UV
Tata
Dry cooler fan cooler condenser
Güntner GVH 090.1.D/5-M(D)680,4 /579,2 kw
Dinkelscherben
Flat Conveyor Belt Conveyor Belt Lightweight
die magnetprofisÜBERPRODUKTION
die magnetprofisÜBERPRODUKTION
Bliżyn
Powder coat
Bumex Sp. z o.o.
Bumex Sp. z o.o.
Aschersleben
Compressor system with air dryer
KAESERSK 19
KAESERSK 19
Helmstedt
Compressed air-tank 11 bar 1500 l