SSB 260VA
Band Saw
KASTO
SSB 260VA
Location
Hattingen
Price & Location
- Location:
- Lager Hattingen
- A21583453
- Reference number:
- Update:
Description
cutting speed 15 - 125 m/min
cross cutting section 260 mm²
band length 4.115 x 41 x 1,1 mm
Gjdeywzw Sjpfx Agpsit
cutting width 260 x 260 mm
Band Saw | KASTO - SSB 260 VA
The machine is in a well-maintained condition.
Please note that the technical details were added from comparable machines.
#Tags: SSB260VA | SSB-260VA | SSB260 VA | SSB 260VA
cross cutting section 260 mm²
Gjdeywzw Sjpfx Agpsit
cutting width 260 x 260 mm
Band Saw | KASTO - SSB 260 VA
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 2324 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Hattingen
832 km
Band Saw
KASTOSSB 260 VA
KASTOSSB 260 VA
Listing
Ennepetal
848 km
CNC Turning- and Milling Center
MAZAKINTEGREX-200Y
MAZAKINTEGREX-200Y
Solbiate Olona
1,385 km
Automatic Band Saw Kasto 260
KASTOSSB 260 VA
KASTOSSB 260 VA
Tatabánya
1,738 km
Band saw Band saw machines
KASTO BandsägeautomatSSB 260 VA (3369)
Soerendonk
750 km
CNC lathe
SomabUnimab 500
SomabUnimab 500
Kölleda
Fully automatic band saw machine
KASTOSSB 260 VA Serie 113
KASTOSSB 260 VA Serie 113
Sasbachwalden
KASTOKASTOssb VA 260
KASTOKASTOssb VA 260
Oelde
863 km
Machining Center - Vertical
DECKEL MAHODMC 1035 V
DECKEL MAHODMC 1035 V