BRH 7-200-80U-1250 BAP
Reel-director combination
SOPREM
BRH 7-200-80U-1250 BAP
Location
Gräfenthal
Machine data
- Machine type:
- Reel-director combination
- Manufacturer:
- SOPREM
- Model:
- BRH 7-200-80U-1250 BAP
- Year of construction:
- 1999
- Condition:
- good (used)
Price & Location
- Location:
- Gräfenthaler Str. 4, 98743 Gräfenthal, Deutschland
- A6834178
- Reference number:
- Lg 33922
- Update:
Description
Lg 33922
Godpfshuwacex Abmobl
Unwind-straightener combination
SOPREM BRH 7-200-80U-1250 BAP
strip width max. 200 mm
Coil weight max. 1,250 kg
Spreading range approx. 380 to 430 mm
Coil outer diameter max. 1,300 mm
Strip thickness approx. 0.8 to 3 mm
Working direction from right to left
The listing was translated automatically. Translation errors are possible.
Godpfshuwacex Abmobl
SOPREM BRH 7-200-80U-1250 BAP
strip width max. 200 mm
Coil weight max. 1,250 kg
Seller
Note: Register for free or log in, to access all information.
Last online: Yesterday
Registered since: 2003
9 listings online
Send inquiry
Telephone & Fax
+49 9192 ... show
These listings may also fit your interest.
Listing
Cerkno
1,596 km
Turret Automatics multi spindle
INDEXMS 25
INDEXMS 25
Listing
Schmölln
1,163 km
Eccentric Press - Single Column
AMBOLDPEEV 25.3
AMBOLDPEEV 25.3
Gola
Clutch for lathe CU500/CU400M
ZMM SLIVEN BulgariaCU-500 CU400
México
Economical Laser Cutting Machine
BodorA3 1500W
BodorA3 1500W