DMC1150V
Vertical machining center
DMG MORI
DMC1150V
Location
Thurmaston
Machine data
- Machine type:
- Vertical machining center
- Manufacturer:
- DMG MORI
- Model:
- DMC1150V
- Year of construction:
- 2018
- Condition:
- excellent (used)
Price & Location
- Location:
- Church Hill Road 142, LE4 8DJ Leicestershire, United Kingdom
Description
Traverses XYZ 1150 x 700 x 550mm,
table size 1460 x 750mm,
table load 1,500kgs,
Godpew Nq Hxefx Abmebl
spindle speed 12,000 rpm,
20 station ATC,
Siemens 840D control, swarf conveyor, and coolant.
table size 1460 x 750mm,
table load 1,500kgs,
Godpew Nq Hxefx Abmebl
spindle speed 12,000 rpm,
20 station ATC,
Send inquiry
Telephone & Fax
+44 20 38... show
These listings may also fit your interest.
Listing
La Grand-Croix
1,235 km
DMG MORIDMC 1150V
DMG MORIDMC 1150V